• 25 Φεβρουαρίου, 2020

Η λίστα με τους νικητές των Spirit Awards 2019


 
Της Δέσποινας Βενέδικτου
 
Μερικές ώρες πριν από την Τελετή Απονομής των Όσκαρ, το Χόλιγουντ… έκανε προθέρμανση με τα Spirit Awards 2019.
Αναλυτικά, η λίστα με τους νικητές:

BEST FEATURE 
Eighth Grade
First Reformed
If Beale Street Could Talk – WINNER
Leave No Trace
You Were Never Really Here
BEST FIRST FEATURE 
Hereditary
Sorry to Bother You – WINNER
The Tale
We the Animals
Wildlife
JOHN CASSAVETES AWARD 
A Bread Factory
En el Séptimo Día – WINNER
Never Goin’ Back
Sócrates
Thunder Road
BEST FEMALE LEAD
Glenn Close — The Wife – WINNER
Toni Collette — Hereditary
Elsie Fisher — Eighth Grade
Regina Hall — Support the Girls
Helena Howard — Madeline’s Madeline
Carey Mulligan — Wildlife
BEST MALE LEAD
John Cho — Searching
Daveed Diggs — Blindspotting
Ethan Hawke — First Reformed – WINNER
Christian Malheiros — Sócrates
Joaquin Phoenix — You Were Never Really Here
BEST SUPPORTING FEMALE
Kayli Carter — Private Life
Tyne Daly — A Bread Factory
Regina King — If Beale Street Could Talk – WINNER
Thomasin Harcourt McKenzie — Leave No Trace
J. Smith-Cameron — Nancy
BEST SUPPORTING MALE
Raúl Castillo — We the Animals
Adam Driver — BLACKkKLANSMAN
Richard E. Grant — Can You Ever Forgive Me? – WINNER
Josh Hamilton — Eighth Grade
John David Washington — Monsters and Men
BEST DIRECTOR 
Debra Granik — Leave No Trace
Barry Jenkins — If Beale Street Could Talk – WINNER
Tamara Jenkins — Private Life
Lynne Ramsay — You Were Never Really Here
Paul Schrader — First Reformed
BEST SCREENPLAY
Richard Glatzer (Writer/Story By), Rebecca Lenkiewicz & Wash Westmoreland — Colette
Nicole Holofcener and Jeff Whitty — Can You Ever Forgive Me? – WINNER
Tamara Jenkins — Private Life
Boots Riley — Sorry to Bother You
Paul Schrader — First Reformed
BEST FIRST SCREENPLAY
Bo Burnham — Eighth Grade – WINNER
Christina Choe — Nancy
Cory Finley — Thoroughbreds
Jennifer Fox — The Tale
Quinn Shephard (Writer/Story By), Laurie Shephard (Story By) — Blame
BEST CINEMATOGRAPHY
Ashley Connor — Madeline’s Madeline
Diego Garcia — Wildlife
Benjamin Loeb — Mandy
Sayombhu Mukdeeprom — Suspiria – WINNER
Zak Mulligan — We the Animals
BEST EDITING
Joe Bini — You Were Never Really Here – WINNER
Keiko Deguchi, Brian A. Kates, Jeremiah Zagar — We the Animals
Luke Dunkley, Nick Fenton, Chris Gill, Julian Hart — American Animals
Anne Fabini, Alex Hall, Gary Levy — The Tale
Nick Houy — Mid90s
BEST DOCUMENTARY
Hale County This Morning, This Evening
Minding the Gap
Of Fathers and Sons
On Her Shoulders
Shirkers
Won’t You Be My Neighbor? – WINNER
BEST INTERNATIONAL FILM 
Burning
The Favourite
Happy as Lazzaro
Roma – WINNER
Shoplifters
BONNIE AWARD
Debra Granik – WINNER
Tamara Jenkins
Karyn Kusama
PRODUCERS AWARD
Jonathan Duffy and Kelly Williams
Gabrielle Nadig
Shrihari Sathe – WINNER
SOMEONE TO WATCH AWARD
Alex Moratto – WINNER
Ioana Uricaru
Jeremiah Zagar
TRUER THAN FICTION AWARD 
Alexandria Bombach
Bing Liu – WINNER
RaMell Ross
ROBERT ALTMAN AWARD
Suspiria

Δέσποινα Βενέδικτου

Δέσποινα Βενέδικτου

Η Δέσποινα Βενέδικτου είναι δημοσιογράφος

Διαβάστε Ακόμα...